Serwis urządzeń medycznych

Serwis urządzeń medycznych

Współpracujemy z podmiotami opiekującymi się osobami wentylowanymi mechanicznie, sklepami medycznymi oraz samymi pacjentami, dbając o to, by urządzenia medyczne, których używają pacjenci działały niezawodnie.

Wiemy, że od niezawodności respiratorów, ssaków, koflatorów itp. zależy poczucie bezpieczeństwa pacjentów. Od początku działalności jesteśmy cenieni za terminowość i profesjonalizm świadczonych usług. 

Zaufało nam już wiele podmiotów leczniczych, a także chorzy i ich bliscy na co dzień osobiście korzystający z różnego rodzaju urządzeń medycznych. 

Działamy na terenie całego kraju.

+48 720 830 798
serwis@respifine.pl

Jaki sprzęt medyczny naprawiamy?

Specjalizujemy się w serwis urządzeń medycznych stosowanych u pacjentów wentylowanych mechanicznie w domu.

Respiratory – urządzenia wspierające lub zastępujące oddech pacjenta, stosowane w wentylacji mechanicznej prowadzonej w szpitalach, placówkach opiekuńczych i domach pacjentów. Respiratory podają pacjentowi powietrze o określonych parametrach przez maskę (wentylacja nieinwazyjna) lub rurkę tracheostomijną (wentylacja inwazyjna).  Długość sesji wentylacyjnych dla każdego pacjenta indywidualnie określa lekarz.

Pulsoksymetry – niewielkie urządzenia medyczne służące do pomiaru saturacji czyli wysycenia krwi tlenem. Badanie pulsoksymetrem jest nieinwazyjne. Nie narusza ciągłości tkanek. Pulsoksymetr korzysta z fal o dwóch długościach. Zakłada się go np. na płatek ucha lub palec.

Ssaki elektryczne – urządzenia medyczne zastępujące odruch kaszlowy pacjenta. Za pomocą cewnika wprowadzanego do dróg oddechowych, nadmiar wydzieliny odsysany jest do specjalnego zbiornika, w który wyposażony jest ssak elektryczny. Urządzenie stosuje się u tych pacjentów, u których odruch kaszlowy jest  bardzo słaby lub w ogóle zanikł.

Koflatory – urządzenia medyczne zwane „asystorami kaszlu”. Zadaniem koflatora jest wsparcie niedostatecznego odruchu kaszlowego pacjenta. Koflator pomaga w nieinwazyjnym oczyszczaniu dróg oddechowych. Podaje pacjentowi powietrze, a następnie zasysa je z powrotem, wspomagając kaszel pacjenta i pomagając mu usunąć nadmiar wydzieliny z dróg oddechowych.

Koncentratory tlenu – urządzenia medyczne, których zadanie polega na sprężaniu tlenu z powietrza. Znajdują zastosowanie w terapii osób zmagających się z niedoborem tlenu w organizmie. Koncentrator tlenu podaje pacjentowi powietrze odpowiednio bogate w tlen. Parametry mieszaniny oddechowej dla konkretnego pacjenta określa lekarz.

Pompy żywieniowe –  urządzenia medyczne stosowane w domowym żywieniu dojelitowym. Pompy służą do przetaczania diety pacjentom korzystającym z terapii żywieniowej. Zarówno skład mieszaniny żywieniowej, jak i tempo podaży, za które odpowiedzialna jest pompa żywieniowa, lekarz dobiera pacjentowi indywidualnie.

Ciśnieniomierze – proste  w obsłudze urządzenia medyczne służące do pomiaru ciśnienia krwi. W zależności od stopnia zautomatyzowania, ciśnieniomierze dzielą się na: automatyczne, półautomatyczne i manualne. W domach pacjentów najczęściej używa się ciśnieniomierzy automatycznych.

Inhalatory – urządzenia medyczne służące do inhalacji czyli podawania do dróg oddechowych pacjenta substancji leczniczych w formie pary lub aerozolu. Dzieje się to podczas wdechu.  Inhalatory wspomagają leczenie wielu chorób układu oddechowego. Często korzystają z nich najmłodsi pacjenci.

Nebulizatory – urządzenia medyczne służące do podaży leków wziewnych. Zadaniem nebulizatora jest bezpośrednie dostarczenie aerozolu do podrażnionych lub zmienionych chorobowo części układu oddechowego. Nebulizatory stosowane bywają zarówno profilaktycznie, jak i leczniczo w przebiegu wielu chorób układu oddechowego.

Materace przeciwodleżynowe – sprzęt medyczny wykorzystywany w opiece nad osobami leżącymi. Materac przeciwodleżynowy zapobiega powstawaniu groźnych dla zdrowia i życia ran (odleżyn). Zasada działania materaca przeciwodleżynowego opiera się na wymuszaniu przez pompkę elektryczną zmian ciśnienia w komorach materaca. W efekcie zmieniają się punkty nacisku ciała pacjenta na materac i odciążane są te części ciała, które są najbardziej narażone na powstanie odleżyn.

X